Wibratory akumulatorowe i ich rola w pracach glazurniczych
Wibratory akumulatorowe to profesjonalne narzędzia glazurnicze wykorzystywane w trakcie wykonywania wykończeniowych prac budowlanych. Pozwalają na wykonanie trwałej i stabilnej posadzki w krótkim czasie. Dzięki takiemu zabiegowi beton może dostać się w każdą szczelinę szalunku i jest o wiele bardziej odporny na działanie wody. Jakie znaczenie mają wibratory akumulatorowe podczas przeprowadzania procesów glazurniczych?
Metoda wibracyjna — na czym polega?
Wibrator akumulatorowy to sprzęt służący do układania płytek metodą wibracyjną, nazywaną również wibroprasowaniem. Polega na powierzchniowym wciskaniu glazury za pomocą wibracji do świeżego podłoża. Powinno ono zostać wykonane na zaprawie cementowej, pokrytej warstwą szczepną. W ten sposób następuje równoczesne wiązanie jastrychu i materiału ceramicznego wraz z fugą.
Wibrator akumulatorowy do glazury umożliwia zespolenie się płytek z podkładem na całym obszarze. Daje to gwarancję uzyskania płaskiej powierzchni oraz dokładnego przylegania ceramiki do zaprawy. Do równomiernego osadzenia płytek niezbędna okazuje się zaprawa o grubości przynajmniej 5 centymetrów i materiał ceramiczny o grubości 1,2 centymetra. Taka metoda znajduje zastosowanie zwłaszcza w przypadku pomieszczeń przemysłowych i usługowych, takich jak warsztaty samochodowe, centra handlowe czy markety budowlane. Wynika to z faktu, że posadzki w wymienionych obiektach narażone są na duże obciążenia mechaniczne, wskutek ruchu maszyn i pojazdów transportowych.
Wibratory akumulatorowe do glazury — zalety
Wykorzystanie wibratorów akumulatorowych podczas układania płytek pozwala na szybkie i sprawne przeprowadzenie prac na dużej powierzchni. Umożliwia to znaczne skrócenie czasu potrzebnego na wykonanie zlecenia, co skutkuje zaoszczędzeniem dużej ilości energii i zadowoleniem inwestorów. Metoda wibroprasowania przyda się więc szczególnie w czasie finalizowania prac o krótkim czasie realizacji. Zakup takiego urządzenia, np. w firmie Bildmann Group, gwarantuje poprawę jakości i efektywności wykonywanych działań.
Metoda wibracyjna przyczynia się do zlikwidowania problemu odspajania płytek i powstawania uszkodzeń. Uzyskana płaszczyzna jest w pełni jednolita i ma wysoki poziom obciążalności. Zastosowanie urządzenia ma na celu usunięcie pęcherzyków powietrza, co skutkuje zgęstnieniem mieszanki, wyeliminowaniem z niej porów i usunięciem wody zarobkowej i innych związków chemicznych. Przyczynia się to do podniesienia właściwości wytrzymałościowych i izolacyjnych masy betonowej.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana