Charakterystyka ogrodzeń panelowych
Ogrodzenia panelowe to rozwiązanie, które w ostatnich latach zyskuje na coraz większej popularności, zarówno wśród właścicieli domów jednorodzinnych, jak i przedsiębiorców, wypierając tym samym tradycyjne ogrodzenia wykonywane z siatki czy innych materiałów. Czym wobec tego są ogrodzenia panelowe, co je charakteryzuje i jakie są ich główne zalety?
Czym są ogrodzenia panelowe?
Ogrodzenia panelowe wykonywane są z gotowych, najczęściej stalowych, ocynkowanych elementów w postaci paneli składających się ze zgrzanych sobą drutów oraz słupków. Łączone są one ze sobą natomiast za pomocą obejm, śrub i estetycznych złączek. Wysokość ogrodzenia panelowego może być z łatwością dostosowywana do potrzeb projektowych, podobnie jak i grubość drutów oraz wymiary oczek w panelach, a także kolorystyka zastosowanych w nim paneli oraz słupków wykończonych poprzez malowanie proszkowe, które dodatkowo chroni je także przed korozją.
Jakie są zalety ogrodzeń panelowych?
Podstawową zaletą ogrodzeń panelowych, których sprzedażą zajmuje się między innymi producent ogrodzeń HOP — Home Our Passion z Kłecka, jest ich szybki i bezproblemowy montaż, podobnie zresztą, jak i demontaż, który można w razie potrzeby wykonać z łatwością. Dodatkowo cechują się one także estetycznym wyglądem, idącym w parze ze stosunkowo niską ceną, w porównaniu do innych rozwiązań dostępnych na rynku. Dodatkowo elementy, z jakich wykonane są ogrodzenia panelowe, charakteryzują się także wysoką odpornością na działanie czynników zewnętrznych, a tym samym trwałością. Wśród ich zalet wyróżnić można również ciekawy, ażurowy design, który z powodzeniem może zostać wykorzystany jako podpora dla pnących roślin oraz brak nadmiernego zacienienia ogrodzonych powierzchni.
W jaki sposób można zamontować ogrodzenie panelowe?
Ogrodzenia panelowe sprawdzające się zarówno na posesjach prywatnych, jak i także komercyjnych oraz firmowych zapewniają dużą dowolność związaną z ich montażem. Mogą być one bowiem nie tylko zamontowane w tradycyjny sposób na metalowych słupkach zabetonowanych w gruncie, ale także na betonowej podmurówce wykonanej na przykład z pustaków, kamienia naturalnego czy cegły. Drugie z rozwiązanie polecane jest w szczególności dla osób, którym zależy na wysokiej estetyce wykonywanego ogrodzenia.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana