3 pomysły na wykorzystanie kiszonej kapusty
Bez wątpienia kiszonki są wartościowym elementem naszej diety. To źródło wielu witamin i składników odżywczych. Ich wykorzystanie w kuchni da nam możliwość przygotowania przepysznych potraw. Wśród najpopularniejszych możemy wyróżnić kapustę kiszoną. Co przygotować z jej udziałem i jak ją wykorzystać?
Pierogi z kapustą i grzybami
Bez wątpienia jednym z popularniejszych dań w Polsce są pierogi. Różnorodność tej potrawy pozwala na dostosowanie ich do indywidualnych preferencji. Tradycyjne pierogi z kapustą i grzybami to doskonały pomysł na obiad każdego dnia. Pierogi z kapustą możemy zjeść nie tylko przy wigilijnym stole. Ich przygotowanie jest proste i nie wymaga dużej ilości składników. Ciasto na pierogi jest uniwersalne. Wykonanymi je z mąki, wody i jajka. Farsz zależy od naszych upodobań. Klasycznie będzie to kapusta kiszona, cebula i dowolne grzyby. Pierogi możemy podawać prosto z wody lub po wcześniejszym usmażeniu na patelni.
Surówka z kapusty kiszonej
Jeżeli mamy ochotę na tradycyjny niedzielny obiad, warto rozważyć wybór surówki z kapusty kiszonej. Jest to zdrowa i pełnowartościowa propozycja, która doskonale skomponuje się z rybami oraz pieczonym mięsem. W przeciwieństwie do pierogów, w surówce kapusta kiszona nie zostaje poddana obróbce termicznej. Warto więc do jej przygotowania wybierać produkty wysokiej jakości. Producent kiszonek i kwaszonej Zakiszony oferuje szeroki wybór produktów pełnych smaku i aromatu.
Przygotowanie surówki nie zajmie nam dużo czasu. Kiszoną kapustę należy odsączyć z nadmiaru soku i pokroić na mniejsze kawałki. Następnie wymieszać z odrobiną startego jabłka i marchewki. Dobrym pomysłem może okazać się również dodanie cebuli. Gotowe warzywa doprawiamy solą, pieprzem, świeżą oliwą i natka pietruszki.
Kapuśniak
Kiszona kapusta to doskonały składnik do przygotowania zup. Kapuśniak to zdrowa i pełna smaku propozycja na pierwsze danie obiadowe. Do jego przygotowanie będziemy potrzebować bulion ugotowany na dowolnym mięsie i włoszczyźnie. Następnie wystarczy dodać do gotującego się wywaru ziemniaki, kiszoną kapustę, cebulę oraz pietruszkę. Przygotowanie zupy jest proste i pozwala na dużą dowolność w wyborze przypraw i dodatków. Wszystko zależy od nas i naszego smaku.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana