Z jakich elementów składa się termoizolacja dachu płaskiego?
Termoizolacja dachu płaskiego to sposób, który pozwala zachować odpowiednio wysoką temperaturę wewnątrz budynku. Dzięki temu można uniknąć wysokich rachunków za ogrzewanie – szczególnie zimą. W tym celu korzysta się ze specjalnych materiałów o właściwościach izolacyjnych. Jakich dokładnie?
Termoizolacja dachów płaskich – na czym polega?
Do termoizolacji dachów płaskich korzysta się ze specjalnych dociepleniowych materiałów takich, jak wełna mineralna i styropian. Znacznie częściej wykorzystuje się w tym celu styropian, który jest lekkim materiałem i doskonale chroni przed przenikaniem ciepła na zewnątrz budynku. Trzeba jednak pamiętać o tym, że po ułożeniu styropianu koniecznie należy go dodatkowo zabezpieczyć warstwą betonu. Dzięki temu będzie odporny na działanie wysokiej temperatury wynikającej np. z promieniowania UV. Po zakończeniu ocieplania trzeba zadbać o zabezpieczenie konstrukcji przed wilgocią, np. za pomocą krycia dachu membraną zapobiegającą przedostawaniu się wody do konstrukcji. Termoizolacja dachów płaskich wykonana w taki sposób pozwala wydłużyć żywotność budynku.
Termoizolacja dachów płaskich – z czego się składa?
Zwykle pierwszą warstwą termoizolacji dachów płaskich w tradycyjnym układnie jest warstwa ochronna. Zapobiega przedostawaniu się wody do wnętrza budynku. Kolejno znajduje się izolacja z płyt bazowych oraz spadkowych. Warstwą wierzchnią na ociepleniu jest zwykle papa podkładowa i papa wierzchniego krycia. W trakcie termoizolacji dachów płaskich duże znaczenie odgrywa także dobór odpowiedniej grubości warstwy docieplającej. Dlatego niezbędne są różnego rodzaju obliczenia biorące pod uwagę współczynnik przenikania ciepła. Dzięki temu wykonawca dachów płaskich Papmembran może sprawnie działać i zapewnić dobrą izolację termiczną, zwłaszcza zimą.
Termoizolacja dachów płaskich – komu zlecić?
Termoizolacja dachów płaskich to bardzo istotny etap, który pozwala zapewnić komfort użytkowników i zredukować straty ciepła. Aby jednak tak się stało, warto powierzyć to zadanie doświadczonym wykonawcom dachów płaskich, którzy mają niezbędne doświadczenie w projektowaniu tych konstrukcji. Doskonale wiedzą, jaką grubość docieplenia dobrać, aby spełniała swoje zadanie, a także jak wykonać poszczególne warstwy dachu.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana