W jakich celach czipuje się zwierzęta?
Planujesz zaczipować swojego pupila, ale nie do końca wiesz, czemu miałoby to służyć? Choć elektroniczne znakowanie zwierząt jest wykonywane od wielu lat, nie każdy jest do tego przekonany – ze względu na nieuświadomione korzyści płynące z takiej praktyki. W jakich celach czipuje się zwierzęta? Z jakiego powodu tego typu działanie ma duży sens? Na czym polega czipowanie pupili? Sprawdź to!
Dlaczego czipowanie zwierząt ma sens?
Jeżeli masz wątpliwości dotyczące tego, czy czipowanie zwierząt przynosi jakiekolwiek korzyści, koniecznie przeczytaj nasz artykuł do końca. Pomimo dużej wiedzy na temat troski o zwierzaki, którą posiada liczna grupa osób, nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, jak wiele można zyskać, decydując się na elektroniczne oznakowanie swojego psiaka, kota lub innego domowego pupila. Jest to w pełni naturalne. Warto jednak wiedzieć, jakie korzyści niesie za sobą czipowanie zwierząt.
Elektroniczne znakowanie zwierząt ma na celu przede wszystkim zwiększenie bezpieczeństwa pupili. Jeżeli Twój milusiński zaginie, to posiadając czip, będzie łatwiejszy w odnalezieniu. Osoba, która znajdzie Twojego zwierzaka, będzie mogła swobodnie go zidentyfikować, korzystając z pomocy weterynarza. Wprowadzony pod skórę zwierzęcia czip to elektroniczny mikroprocesor zwierający zakodowany unikalny 15-cyfrowy numer. Dzięki zgromadzonym na nim danym specjalista jest w stanie sprawdzić, kto jest właścicielem pupila, co umożliwi szczęśliwy powrót do domu zwierzęcia.
Weterynarze wielokrotnie przypominają swoim klientom również o tym, że zgodnie z prawem unijnym podróżujący kot lub pies powinien mieć wszczepiony mikroczip (lub czytelny tatuaż, jeżeli został on wykonany przed 3 lipca 2011 r.). Przepisy UE ułatwiają więc podróżowanie do innego państwa UE z psem lub kotem, natomiast niezbędne jest zastosowanie się do przewidzianych w tym zakresie warunków.
Na czym polega elektroniczne znakowanie zwierząt, czyli czipowanie?
Elektroniczne znakowanie zwierząt wykonywane w takich miejscach jak Centrum Zdrowia i Urody Zwierząt Matuszewscy jest prawie bezbolesne dla zwierzęcia. Nie trzeba więc mieć obaw, że w trakcie zabiegu pupil odczuje znaczny dyskomfort. Czip fabrycznie umieszczony w specjalnej igle jest aplikowany pod skórę zwierzęcia poprzez wypchnięcie go przez tłoczek strzykawki. Miejscem aplikacji jest szyja lub miejsce pomiędzy łopatkami. Elektroniczne znakowanie zwierząt jest więc nieskomplikowane. Jego dodatkową zaletą jest krótki czas trwania.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana