Plansze edukacyjne jako urozmaicenie nauki
Nauka nie musi być nudna i żmudna! Nowoczesne gadżety dydaktyczne sprawiają, że wiedzę można przyswajać mimowolnie, nawet podczas zabawy. Jest to możliwe m.in. dzięki planszom edukacyjnym, które mogą być doskonałą podkładką na biurko. Plansza nie tylko ochroni mebel, ale również pozwoli na przyswajanie przydatnych wiadomości z dziedziny matematyki, języków obcych, geografii i innych.
Charakterystyka plansz edukacyjnych
Największą zaletą plansz edukacyjnych jest ich duży rozmiar. Dzięki temu plansza zwraca na siebie uwagę, a jednocześnie umożliwia umieszczenie sporej liczby przydatnych informacji. Na planszy dydaktycznej z powodzeniem zmieści się np. mapa świata ze wszystkimi flagami państwowymi! Co więcej przez to, że jest duża, może być wykorzystana zarówno jako podkładka na biurko, jak i uzupełnienie ścian w dziecięcym pokoju lub w szkolnej klasie.
Plansze mają również atrakcyjny dla dzieci wygląd. Przejrzysty sposób prezentacji za pomocą różnych kolorów ułatwia naukę. Dodatkowo, jeśli są to plansze pokryte laminatem, doskonale nadają się do położenia na biurku i ochrony mebla np. przed zarysowaniami lub uszkodzeniami spowodowanymi postawieniem gorącego kubka. Taką planszę łatwo się czyści, a ze względu na niewielką cenę (w księgarni internetowej Sklep Kujonek zapłacimy jedynie 23 zł za jedną planszę), można je wymieniać, aby dziecko uczyło się nowych rzeczy i utrwalało te już zapamiętane.
Urozmaicenie nauki matematyki, języków obcych, geografii
Niestety czasem nie ma innego sposobu nauki jak tylko „wykuwanie” na pamięć. Zanim dziecko nauczy się, kiedy używać danego wzoru matematycznego, musi zapamiętać, jakie wzory w ogóle istnieją. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by podczas nauki lub odrabiania lekcji spoglądało na ściągę w postaci planszy dydaktycznej – przedstawiona w ciekawy sposób wiedza znacznie szybciej wejdzie do głowy. Podobnie jest np. z nieregularnymi czasownikami w języku angielskim. Choć jest to język stosunkowo prosty i uporządkowany, w przypadku czasowników o nieregularnej odmianie nie ma innego wyjścia, jak tylko nauczenie się ich na pamięć.
Edukacyjne plansze mają duże znaczenie w przypadku nauki geografii. Tutaj niezbędne jest zobaczenie na własne oczy, gdzie przebiegają granice powiatów i województw Polski, a także państw Europy i świata. Spoglądanie na mapę na planszy pozwoli na zapamiętanie położenia poszczególnych krajów względem innych oraz względem mórz i oceanów. To doskonała pomoc dydaktyczna podczas nauki nazw państw, ich stolic, flag oraz innych, przydatnych danych.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana