Patrol interwencyjny, czyli jaki?
Niektóre obiekty wymagają dodatkowego zabezpieczenia w postaci patrolu interwencyjnego, który w razie wystąpienia zagrożenia przeprowadzi obchód najbliższego otoczenia dozorowanego obiektu. W celu zamówienia takiej usługi dla swojego obiektu skontaktuj się z doświadczoną firmą ochroniarską, która specjalizuje się w usługach bezpieczeństwa. Podczas jej wyboru kieruj się wiedzą oraz doświadczeniem, jakie mają jej pracownicy. W poniższym artykule omawiamy, na czym tak naprawdę polega patrol interwencyjny, przedstawiamy również jego działania oraz uprawnienia.
Jak wygląda proces działania?
W momencie wystąpienia zagrożenia, firma ochroniarska otrzymuje sygnał alarmowy. Najczęściej jest on wysyłany drogą telefoniczną, wówczas na teren chronionego obiektu wysyłany jest patrol ochrony, który dokładnie dokonuje obchodu otoczenia chronionego obiektu. Interwencja odbywa się oczywiście zgodnie ze wszelkimi procedurami bezpieczeństwa.
Doradca klienta pracujący w agencji ochrony Securitas tłumaczy: Patrol interwencyjny, czyli mobilna jednostka ochrony fizycznej, to zespół jednej lub dwóch odpowiednio przeszkolonych pracowników ochrony. W razie wystąpienia zagrożenia priorytetem patrolu interwencyjnego jest bezpieczeństwo osób i zabezpieczanie chronionego obiektu. Skuteczność patroli wynika z możliwości szybkiego reagowania pracowników ochrony, którzy są powiadamiani o zaistniałym zagrożeniu, dzięki specjalnym sygnałom alarmowym docierającym do Securitas Operation Center. Patrol interwencyjny to uniwersalne rozwiązanie, które sprawdzi się zarówno w zabezpieczeniu obiektów prywatnych, jak i przedsiębiorstw ze wszystkich branż.
Jakie zadania ma patrol interwencyjny?
Patrol interwencyjny jest niezbędny, gdy pojawi się zagrożenie na terenie chronionego obiektu. Stanowi on również dodatkową ochronę dla budynku lub terenu miejskiego. Powodem jego wezwania może być np. włamanie, kradzież czy akt wandalizmu. Za pomocą zamontowanego wcześniej systemu alarmowego firma ochroniarska dowiaduje się o zaistniałym zagrożeniu i podejmuje interwencję. Zaletę patrolu interwencyjnego bez wątpienia stanowią uprawnienia, jakie pracownicy posiadają. W przypadkach szczególnych, gdy osoby niepożądane stawią opór, patrol interwencyjny jest upoważniony do stosowania środków przymusu bezpośredniego, aby obezwładniać przestępców, a w przypadku bezpośredniego zagrożenia życia, pracownicy mogą użyć broni palnej.
Do zadań patroli interwencyjnych należą zadania takie jak: udaremniać zamachy, zapobiegać włamaniom, a także wykonywać działania ratownicze, gdy sytuacja tego wymaga. Co ciekawe, może również zatrzymywać sprawców zagrożenia oraz zabezpieczać ślady powstałe na miejscu zdarzenia. Zadaniem patrolu interwencyjnego jest również prewencja, czyli patrolowanie określonego obszaru, sprawdzanie innych pracowników, a także asystowanie podczas prowadzonych działań. Praca tak zorganizowanych grup niejednokrotnie zapobiega zagrożeniom oraz zatrzymuje sprawców niebezpieczeństwa. Z tego powodu wiele osób oraz firm decyduje się na współpracę z agencją ochrony, korzystając z dodatkowej usługi, jaką jest właśnie patrol interwencyjny. Oferta jest przeznaczona szczególnie dla właścicieli dużych obiektów, którzy za wszelką cenę powinni zapewnić bezpieczeństwo obiektom oraz osobom znajdującym się na ich terenie.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana