Na czym polega zabieg lipolizy iniekcyjnej?
Nowoczesna medycyna estetyczna oferuje wiele zabiegów, które poprawiają wygląd i pomagają lepiej poczuć się we własnym ciele. Jednym z nich jest lipoliza iniekcyjna. Przypomina ona w działaniu liposukcję, ale wiele pacjentek chętniej ją wybiera, głównie ze względu na sposób jej przeprowadzania. To innowacyjna metoda, która jest bezpieczna dla zdrowia.
Jak przebiega zabieg lipolizy iniekcyjnej?
Zabieg lipolizy iniekcyjnej ma za zadanie pozbyć się nadmiaru tkanki tłuszczowej z ciała. Przebiega następująco:
w gabinecie specjalista przygotowuje ampułki z fosfatydycholiny,
substancja zostaje wstrzyknięta precyzyjnie w wybraną partię ciała,
substancja rozpuszcza stopniowo tkankę tłuszczową.
Komórki tłuszczowe są eliminowane przez wątrobę, dzięki czemu organizm nie zostaje poważnie obciążony całym procesem. Zabieg nie daje jednak tak znaczących efektów, jak liposukcja i jest przeznaczony dla osób, które nie zmagają się z poważną otyłością. Jest jednak wygodny dla wszystkich innych klientów.
Lipoliza iniekcyjna to zabieg zaliczany do medycyny estetycznej. Przeprowadza się go w gabinetach doświadczonych lekarzy. Dzięki temu klient może liczyć na:
dokładny wywiad przeprowadzony przed wyrażeniem zgody na zabieg,
dostosowanie ilości fosfatydycholiny do swoich potrzeb,
w pełni bezpieczny zabieg, który w każdej chwili można przerwać,
pomoc w razie komplikacji,
rozkład wizyt dostosowany do ilości zbijanej tkanki tłuszczowej.
Warto pamiętać, że liposukcja i lipoliza iniekcyjna nie są gwarantem, że utrzyma się konkretną wagę. W tym pomaga właściwa dieta, ćwiczenia i stosowanie się do zaleceń lekarza.
Kto może skorzystać z lipolizy iniekcyjnej?
Lipoliza iniekcyjna to doskonały sposób na pozbycie się zbędnej tkanki tłuszczowej, ale nie każdy będzie mógł z niej skorzystać. Przed przystąpieniem do zabiegu profesjonalny gabinet, taki jak Klinika Urody Imagine, przeprowadza dokładny wywiad, podczas którego ustala się, czy dana osoba nie ma żadnych przeciwwskazań do jego wykonania. Lekarz nie wyrazi na niego zgody, jeśli klienta jest w ciąży lub karmi piersią. Z możliwości wzięcia udziału w zabiegu może wykluczyć także poważna choroba, taka jak padaczka, cukrzyca czy problemy z układem krwionośnym. Nie wykonuje się go także w przypadku osób znacznie otyłych.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana