Jakie plandeki wykorzystuje się przy produkcji hal namiotowych?
Lekkie hale namiotowe to obiekty, których konstrukcja składa się z metalowego szkieletu i pokrycia, wykonanego z wytrzymałych plandek PCV lub materiału o nazwie mesh. Do ich największych zalet zaliczamy m.in. lekką konstrukcję, dużą mobilność, krótki czas montażu oraz wysoką odporność na warunki atmosferyczne. Sprawdźmy zatem, jakich plandek używa się do produkcji hal namiotowych i gdzie takie hale znajdują zastosowanie?
Jakie parametry muszą spełniać plandeki do produkcji hal namiotowych?
Plandeki, które są wykorzystywane do produkcji poszyć namiotowych, powstają głównie z PCV. Ze względu na swoje przeznaczenie, muszą charakteryzować się dużą wytrzymałością na niekorzystne zjawiska atmosferyczne np. deszcz, niskie i wysokie temperatury, silne wiatry, a nawet promienie UV. Plandeki te powinny też być przystosowane do wykonywania nadruków reklamowych. Ponieważ przed plandekami namiotowymi stoi wiele wyzwań, muszą one spełniać wysokie parametry techniczne. Dlatego ich producenci np. firma Tech-Plan przywiązuje dużą wagę do surowców, wykorzystywanych w procesie produkcji tego typu pokryć, a także dokładają wszelkich starań, aby zaoferować wyroby najwyższej jakości. Dzięki temu klienci mają pewność, że hale namiotowe, wykonane z tych plandek będą trwałe oraz odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne.
Jakie jest zastosowanie hal namiotowych?
Hale namiotowe o poszyciu wykonanym z plandeki PCV są bardzo chętnie wykorzystywane jako powierzchnie magazynowe. Doskonale sprawdzają się również w roli obiektów targowo-wystawienniczych, a w pewnych branżach mogą być używane do celów produkcyjnych. Mimo lekkiej konstrukcji, z powodzeniem zdadzą egzamin podczas trudnych warunków pogodowych, ponieważ niestraszny im deszcz, śnieg, wiatr, a nawet promienie UV. Dużą zaletą plandek namiotowych jest ich różnorodność, co podnosi funkcjonalność tych wyrobów. Występują w wielu kolorach, w tym również transparentnych. Mogą posiadać atesty trudnopalności, a ich gramatura waha się od 500 gr/m2 do 1200 gr/m2. Dlatego można z nich wykonać nie tylko pokrycie zewnętrzne hali namiotowej, ale również wewnętrzne przepierzenia, a nawet ozdobne lub paroprzepuszczalne podsufitki. Te ostatnie zapobiegają skraplaniu się wody wewnątrz namiotu.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana