Jakie możliwości użytkowania dają tanie laptopy?
Tanie laptopy często kojarzą się nam z niską jakością i słabymi parametrami. Niekoniecznie jest to prawda. Na rynku można znaleźć wiele urządzeń, które wcale nie są drogie, a jednocześnie bardzo dobrze sprawdzą się przy wykonywaniu codziennych zadań. Sprawdź, jak możesz zaoszczędzić i dowiedz się, na co zwrócić uwagę przy wyborze komputera.
Nie ufaj podejrzanym markom
W sklepach internetowych często możemy znaleźć tanie laptopy, które mogą pochwalić się całkiem niezłymi parametrami. Bardzo często są to jednak produkty niskiej jakości, które nie dorastają do współczesnych, zachodnich standardów. Mogą one szybko się popsuć, a dochodzenie roszczeń gwarancyjnych często jest bardzo trudne. Znacznie lepszym pomysłem jest zakup używanego laptopa, który jednak został wyprodukowany przez sprawdzoną firmę, np. Apple, Dell, Lenovo czy HP. Wówczas będziemy mieć pewność, że w środku znajdują się dobrej jakości podzespoły, a wszystkie złącza działają właściwie. Sprzęt z drugiej ręki jest sporo tańszy, a bardzo często jest w dobrym stanie i może służyć nam jeszcze przez długi czas.
Tanie i wydajne laptopy poleasingowe
Bardzo ciekawą opcją jest zakup laptopa poleasingowego, czyli takiego, który przez pewien czas był używany przez firmę, a po zakończeniu okresu leasingu został wystawiony na sprzedaż. Sprzęt wykorzystywany przez przedsiębiorców zazwyczaj jest naprawdę wysokiej jakości i nawet po kilku latach od wyprodukowania bez problemu radzi sobie z obsługą przeglądarki internetowej i najważniejszych aplikacji. Co więcej, kupując taki komputer, często mamy możliwość wyboru ilości pamięci RAM oraz rodzaju i pojemności dysku twardego. Szeroki wybór laptopów poleasingowych znajdziemy m.in. w sklepie komputerowym RAMOFFICE. Obecnie jest to jedna z najkorzystniejszych opcji.
Tani laptop dla gracza?
Tanie laptopy często nie są w stanie obsłużyć popularnych gier. Często problem ten dotyczy także sprzętu poleasingowego, który przeznaczony jest głównie do zadań biurowych. Czasem jednak jest szansa znaleźć komputer, który był wykorzystywany np. przez grafików komputerowych. Jeśli jednak zależy nam na odpaleniu najnowszych produkcji, musimy przerzucić się na komputer stacjonarny, poszukać używanych laptopów gamingowych lub spróbować samodzielnie złożyć odpowiednie podzespoły.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana