Jak zamontować baterię podtynkową w łazience?
Projektując wykończenie łazienki czy kuchni zależy nam nie tylko na wygodzie i komforcie użytkowania, ale także na tym, żeby osiągnąć dobrą estetykę wykończenia. Sposobem na to, żeby wygląd kończonej łazienki był taki, jak tego oczekiwaliśmy i żeby osiągnąć nowoczesne wnętrze, jest wykorzystania specjalnej armatury łazienkowej, czyli systemów podtynkowych. Tego rodzaju instalacja sanitarna daje naprawdę dobre efekty aranżacji, jedynym problemem może być jej trudniejszy montaż. W jaki sposób montowane są baterie podtynkowe?
Dlaczego tak często wybiera się baterie podtynkowe?
Największą zaletą baterii podtynkowych jest to, że po prostu znacznie lepiej się prezentują. Decydując się na systemy podtynkowe dużo łatwiej jest osiągnąć taki efekt aranżacji wnętrza, jak byśmy chcieli. Co więcej, tego typu armatura łazienkowa doskonale się sprawdza nie tylko w nowoczesnych, urządzonych w minimalistycznym stylu wnętrzach, ale także w łazienkach w tylu retro. Brak widocznej instalacji baterii łazienkowych sprawia, że ma się możliwość zwrócenia większej uwagi na inne zastosowane we wnętrzu elementy wykończenia. Co ważne baterie podtynkowe w niczym nie są gorsze niż zwykłe. Kiedyś faktycznie baterie podtynkowe musiały być pozbawione wielu funkcji. Dziś jednak już nie. Nie powinniśmy się też martwić o to, że w przypadku awarii, w celu dostania się do instalacji, będzie trzeba kuć ścianę. Jeżeli instalacja sanitarna będzie prawidłowo zamontowana, nic nie powinno się jej stać i ryzyko uszkodzenia jest bardzo małe.
W wersji podtynkowej dostępne są wszystkie stosowane obecnie rodzaje baterii łazienkowych. Bez problemu uda nam się więc wybrać montowane podtynkowo baterie umywalkowe, baterie wannowe, baterie bidetowe czy baterie prysznicowe i deszczownicę. Dzięki nim osiągnięty efekt wykończenia wnętrza będzie na pewno znakomity.
Przygotowania do montażu baterii podtynkowych
Decydując się zastosowania w urządzanej łazience podtynkowej instalacji sanitarnej, powinniśmy się do tego dobrze przygotować. Jak tłumaczy nasz rozmówca, specjalista ze sklepu internetowego Sklep.Ceramed.pl:
W trakcie przygotowań do instalacji systemu podtynkowego konieczne jest najpierw takie rozplanowanie I rozmieszczenie wszystkich elementów, żeby wszystko pasowało. Szczególną uwagę powinno się zwrócić na ustalenie odpowiednich wysokości przyłączy pod baterie. Będą się one bowiem różniły od wysokości przyłączy pod baterie natynkowe.
Przebieg montażu baterii podtynkowych
Jeżeli udało już się właściwie rozplanować całą instalację, prawidłowo podciągnąć do wszystkich punktów wodę i ustawić wysokości przyłączy, teraz można przystąpić do montażu instalacji podtynkowej.
Na początku trzeba przygotować otwór pod głowicę. Jego głębokość powinna wynosić przynajmniej 8 cm, natomiast szerokość i wysokość powinny być dostosowane do szerokości i wysokości montowanej baterii i rozety maskującej. Później należy osadzić korpus baterii i podłączyć go do instalacji z wodą. Na koniec koniecznie trzeba jeszcze przeprowadzić próbę szczelności połączenia instalacji z baterią. W tym celu trzeba napuścić do instalacji wodę pod ciśnieniem. Jeżeli w żadnym miejscu nie powstanie żaden przeciek, można uznać, ze instalacja się powiodła i będzie mogła być spokojnie użytkowana.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana