Jak stosować nadstawki paletowe?
Nadstawki paletowe stosuje się w celu zabezpieczenia niestabilnego załadunku na palecie, co ma ochronić towar przed zniszczeniem w czasie transportu. Co więcej, dzięki nadstawkom można zaoszczędzić sporo przestrzeni magazynowej – solidna, drewniana skrzynia ułatwia załadunek towaru na paletach, chroniąc zawartość przed wypadnięciem.
Nadstawki paletowe do zabezpieczania towaru. Jak z nich korzystać?
Nadstawki paletowe zbudowane są z desek i zawiasów. Ustawione na palecie tworzą szczelną zabudowę. Standardowe nadstawki produkowane są w wymiarach odpowiadających rozmiarom palet. Co więcej, mogą być piętrowane, dzięki czemu możliwe jest osiągnięcie różnych wysokości, zależnie od aktualnego zapotrzebowania. Gdy nie są używane, można je złożyć i przechowywać w dowolnym miejscu.
Konstrukcja nadstawek pozwala na ich dowolne zastosowanie — wystarczy zamontować ścianki na brzegach palety i w razie potrzeby dodawać kolejne segmenty. System zawiasów sprawia, że nadstawki są łatwe w montażu i demontażu. Z ich użyciem można zbudować skrzynię o każdym rozmiarze. Nadstawki paletowe dostarczają Śląskie Składy Palet J. Z. Miller. Przedsiębiorstwo zajmuje się między innymi sprzedażą palet i gitterboxów oraz prowadzi punkty skupu.
Dlaczego warto używać nadstawek paletowych?
Podstawowym aspektem związanym z korzystaniem z nadstawek paletowych jest możliwość zaoszczędzenia miejsca na magazynie – dzięki składanej konstrukcji nie zajmują dużo przestrzeni, a możliwość piętrowania sprawia, że skrzynie można dopasować do specyfiki towaru. Co więcej, drewniane bandy znacznie ułatwiają przechowywanie różnych przedmiotów, chroniąc zawartość palety przed rozsypywaniem się i wypadaniem, co znacznie ułatwia zachowanie porządku na magazynie.
Nadstawki paletowe znacznie ograniczają ryzyko powstawania uszkodzeń towaru podczas transportu, a to oznacza możliwość minimalizowania strat i niesie spore oszczędności dla przedsiębiorstwa. Co więcej, dzięki składanej konstrukcji nadstawki nie generują kosztów związanych z transportem powrotnym – lekkie skrzynie zajmują mało miejsca na pace auta.
Reasumując, dzięki nadstawkom możliwa jest optymalizacja procesów magazynowych. Drewniane zabezpieczenia nie tylko ochronią załadunek przed uszkodzeniem, ale także ułatwią przechowywanie różnych materiałów. Dzięki nadstawkom utrzymanie porządku na magazynie jest łatwe i komfortowe, a składana konstrukcja sprawia, że nie traci się cennej przestrzeni magazynowej do składowania nieużywanych nadstawek.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana