Jak dobierać odbojniki do drzwi?
Odbojniki to niepozorne, ale bardzo przydatne gadżety. Montuje się je w domach albo samochodach, a ich głównym zadaniem jest amortyzowanie mocnych uderzeń. Każdy rodzic oraz osoba dbająca o swoje pomieszczenia wie, jak potrzebne są. Na rynku jest kilka rodzajów odbojników, można wybierać także między różnymi ich parametrami. Warto się na nie zdecydować, bez względu na ilość drzwi w mieszkaniu.
Jakie odbojniki do drzwi można wybrać?
Rodzajów odbojników jest kilka. Można dobrać je więc pod specyficzne potrzeby mieszkania lub domu. Wśród nich warto wymienić:
odbojniki podłogowe, wmontowane w podłogę,
odbojniki wolnostojące, które stosuje się, kiedy nie można na stałe zamontować elementów w podłodze,
odbojniki ścienne, które są wmontowywane w ścianę,
odbojniki z magnesem, które zabezpieczają drzwi przed samoistnym zamykaniem się,
odbojniki montowane na klamce.
Można skorzystać z nich więc w dowolnych warunkach. Odbojniki warto zamontować szczególnie tam, gdzie jest mało miejsca, a drzwi mogą uszkodzić ścianę lub inne elementy. Doskonale sprawdzą się także w samochodach, szczególnie tych wykorzystywanych do rozładunku.
Na co zwrócić uwagę przy wyborze odbojników do drzwi?
Przed wybraniem odbojnika warto zapoznać się z całą dostępną gamą możliwości. Na rynku można znaleźć wiele modeli, które różnią się między innymi:
materiałem, z jakiego są wykonane – od niego zależy trwałość odbojników, najpopularniejsza jest guma,
Kształtem – odbojniki mogą stać się elementem ozdobnym,
Kolorem – najczęściej można spotkać się z czarnymi odbojnikami, ale bardzo popularne są także jasne odcienie.
Niektóre firmy oferują wykonanie odbojników na specjalne zamówienie. To dobre rozwiązanie dla firm, które chcą w jednolity sposób wyposażyć swoje biura i jednocześnie oczekują nieszablonowych rozwiązań. Dzięki temu mogą zapaść w pamięć klientom i kontrahentom.
Odbojniki można znaleźć w wielu sklepach oraz zamówić u producentów. Gumowe wyroby na indywidualne zamówienie najwyższej jakości, oferują takie firmy jak Plastgumet. Cena tych elementów nie jest duża, najtańsze modele można zakupić już od kilkunastu złotych. Im lepiej są wykonane, tym będą droższe. Wyróżnia je jednak odporność na uszkodzenia i mocne uderzenia. Warto także zastanowić się, czy odbojnik powinien być przykręcany. Samoprzylepne elementy mogą być mniej trwałe i szybciej się zużywać, ale z drugiej strony nie pozostanie po nich ślad. Wszystko zależy od mieszkania i potrzeb właścicieli. Można zamontować także różne modele, jeśli jest taka konieczność.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana