Do czego wykorzystywana jest kora sosnowa?
Często wiele osób zastanawia się nad wyszukanymi sposobami na ozdobienie swoich ogrodów w taki sposób, aby jednocześnie aranżacja nie była kosztowna i zapewniała posadzonym roślinom odpowiednie warunki do wzrostu i funkcjonowania. Tymczasem okazuje się, że idealnym materiałem może być kora sosnowa dostępna w wielu różnych wariantach.
Dlaczego kora sosnowa to dobry estetyczny i modny wybór?
Obecnie jednym z głównych i nieustających trendów jest nawiązanie do natury i surowych, prostych form. Jednocześnie wciąż stawia się na połączenie funkcjonalności i minimalizmu oraz prostoty. Ponadto najmodniejsze kolory to beże, brązy i szarości. Wszystkie te elementy idealnie łączy kora sosnowa, które świetnie komponuje się z minimalistycznymi ogrodami, jak i wyszukanymi roślinami, a ponadto pozwala je ochronić przed działaniem szkodliwych czynników. Wysokiej jakości korę sosnową oferuje tartak Progres.
Jakie zastosowanie ma kora sosnowa?
Kora sosnowa to idealny materiał do ściółkowania gleby. Prezentuje się nie tylko bardzo estetycznie, ale zapobiega również wyrastaniu uciążliwych chwastów i innych niechcianych roślin, dzięki czemu nie zabiera z ziemi cennych składników mineralnych posadzonej roślinności. Kora sosnowa skutecznie zapobiega również wyparowywaniu wody z gleby. Wzbogaca ją w próchnicę i powstaje w sposób ekologiczny, ponieważ stanowi odpad od obróbki drewna.
Kora sosnowa doskonale sprawdzi się jako uzupełnienie kompozycji ogrodowych, takich jak skalniaki czy dekoracje przy oczkach wodnych. Z powodzeniem materiał ten można wykorzystać w dużych donicach ozdobnych, jak i w kompozycjach znajdujących się wewnątrz pomieszczeń.
Rodzaje kory sosnowej
Kora sosnowa może występować pod różnymi postaciami. Najbardziej ekonomicznym rodzajem jest surowa kora mielona, najlepsza do ściółkowania i zarazem rozkładająca się najwolniej. Nie trzeba jej na bieżąco uzupełniać. Raz położona z powodzeniem posłuży przez kilka kolejnych lat. Do niewielkich roślin idealna będzie kora drobno mielona. Pod większe okazy warto zastosować korę średnio mieloną. Pod drzewa i do parków dobrym wyborem będzie kora grubo mielona. Jeżeli potrzebne jest intensywne odżywienie, idealna będzie przekompostowana kora sosnowa. Trzeba ją jednak często uzupełniać, ponieważ szybko ulega rozkładowi.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana