Czym jest pierścień Segera?
Pierścień Segera jest niewielkim elementem, który stosuje się w wielu gałęziach przemysłu stanowiący istotny element budowy maszyn. Unieruchamia konkretne elementy mechanizmu, aby nie poruszały się w trakcie działania urządzenia i wolniej się zużywały. To pewnego rodzaju forma ochrony części mechanizmów umieszczonych na osiach czy wałach. Na czym polega rola pierścienia Segera?
Pierścień Segera – czym się wyróżnia?
Pierścień Segera i jego praca obejmuje zakres 8 – 1000 mm dla otworów oraz 5 – 1000 mm dla wałów. Taka średnica sprawia, że pierścienie te mają uniwersalne możliwości zastosowania. Powstają w mimośrodowym kształcie, dlatego idealnie dopasowują się do specjalnych rowków, gdzie są umieszczane. Ich uniwersalność sprawia, że sprawdzają się m.in. w przemyśle maszynowym, gdzie pełnią rolę blokady elementów zamontowanych w otworach czy osiach. Występują w motoryzacji, gdzie są ochroną sworzni w przegubach napędowych i sworzni tłokowych. Zapobiegają przemieszczaniu się tych elementów. Pierścienie Segera to także elementy artykułów AGD.
Pierścień Segera – jakie są rodzaje?
Wyróżnia się dwa rodzaje pierścieni Segera – zewnętrzny i wewnętrzny. Montaż oraz demontaż obu rodzajów wymaga użycia specjalnych szczypiec, które przypominają kombinerki z okrągłymi szczękami. Stosuje się jednak inne typy szczypiec do wewnętrznych i zewnętrznych pierścieni. To bardzo ważne, ponieważ próba montażu czy demontażu pierścienia innymi narzędziami może spowodować zniszczenie go. W trakcie zdejmowania należy założyć specjalne okulary ochronne. Specjalistyczne pierścienie Segera i niezbędne akcesoria do ich montażu oferuje m.in. dystrybutor i producent artykułów przemysłowych hurtownia Walor, który dba o zadowolenie swoich Klientów.
Pierścień Segera – jakie ma zalety?
Konstrukcja pierścieni Segera sprawia, że produkty te wykorzystywane są do zabezpieczania elementów osadzonych na wałkach i osiach przed przesuwaniem się. Powstają ze stali sprężynowej, węglowej lub nierdzewnej, co sprawia, że wyróżniają się zwiększoną sztywnością i wytrzymałością. Dzięki swojej sprężystości pierścienie można zamontować w kanaliku wykonanym w otworze. Bogactwo zastosowań i wiele kształtów pierścieni sprawia, że można je dopasować do swoich potrzeb.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana