Czym jest certyfikat IFS?
Mięso jest produktem powszechnie wykorzystywanym w branży gastronomicznej. Z mięsa wytwarza się różne potrawy, takie jak kotlety, nuggetsy, czy też mięso na hot-dogi. Niezwykle ważne jest, aby wyroby mięsne były pozbawione ulepszaczy, a dodatkowo powinny one mieć pewne certyfikaty jakości. Jednym z nich jest certyfikat IFS. Poniżej sprawdzamy, czym jest certyfikat IFS i jakie ma on znaczenie. Zachęcamy do zapoznania się z artykułem.
Certyfikat IFS- gwarancja jakości wyrobów mięsnych
Wyroby mięsne mają szerokie zastosowanie w branży gastronomicznej i wykorzystuje się je między innymi do produkcji burgerów, pasztetów, a nawet karmy dla zwierząt Istotne jest, aby mięso było w pełni naturalne i spełniało wszelkie normy jakości. Dlatego też mięso mające najwyższą jakość oznacza się certyfikatem IFS.
Certyfikat IFS jest międzynarodowym standardem bezpieczeństwa żywności, który reguluje normy jakości produktów spożywczych. Co ciekawe, certyfikat IFS jest uznawany przez organizację Global Food Safety Initiative, co sprawia, że jest on rozpoznawalny i uznawany na całym świecie.
Celem certyfikatu IFS jest też zminimalizowanie ryzyka wystąpienia zagrożeń bezpieczeństwa żywności producentów współpracujących z sieciami handlowymi. Ponadto posiadanie certyfikatu IFS oznacza regularne analizy i systematyczne nadzorowanie procesów produkcyjnych wyrobów mięsnych. Jedną z firm, która ma przyznany certyfikat IFS, jest producent wyrobów mięsnych Starmeat.
Jakie są certyfikowane wyroby mięsne?
Certyfikat IFS jest szczególnie polecany producentom żywności, w tym również producentom wyrobów mięsnych. Mięsa z przyznanym certyfikatem IFS mają wysokie standardy jakościowe i są regularnie poddawane kontrolom produkcyjnym. Co więcej, kupując certyfikowane wyroby mięsne, takie jak na przykład drób, czy też indyk można mieć pewność, że będą one świeże i będą spełniać najwyższe standardy i normy unijne.
Co ciekawe, mięso produkowane przez firmę Starmeat jest też przygotowywane z najwyższą dbałością o środowisko. W tym celu firma korzysta z nowoczesnego sprzętu mroźniczego, który zmniejsza ilość wydostawania się szkodliwych freonów do atmosfery. Ponadto stosuje mrożenie kontaktowe, które umożliwia eliminację opakowań plastikowych.
Warto dodać, że produkcja mięs odbywa się też przy użyciu innowacyjnych linii produkcyjnych i jest kontrolowana przez zintegrowany system informatyczny. Dzięki temu produkcja wyrobów mięsnych jest śledzona na każdym etapie, zaczynając od przyjęcia surowców do wydania gotowego mięsa.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana