Czym charakteryzują się peelingi enzymatyczne?
Złuszczanie naskórka to zabieg, który jest stosowany w kosmetyce i dermatologii. Polega na usunięciu martwych komórek naskórka, a jego celem jest poprawa wyglądu i stanu skóry. Wyróżnia się kilka rodzajów peelingu, a jednym z nich jest peeling enzymatyczny. Sprawdź, czym się charakteryzuje i dlaczego cieszy się obecnie dużą popularnością. Dowiedz się, jakie są najważniejsze zalety peelingu enzymatycznego. Zapraszamy do lektury.
Czym peeling enzymatyczny różni się od innych metod złuszczania naskórka?
Jak już wspomnieliśmy, nie istnieje tylko jedna metoda złuszczania naskórka. W profesjonalnych gabinetach kosmetologicznych takich jak salon beauty FRENCH CLINIC mogą być wykonywane peelingi: drobnoziarniste, gruboziarniste i enzymatyczne. Szczególnie ta ostatnia kategoria mieszczących się w ich ofercie usług cieszy się obecnie dużym zainteresowaniem, co ma oczywiście konkretną przyczynę. Zanim jednak przejdziemy do wymienia zalet enzymatycznego złuszczania naskórka, opowiemy Ci o tym, na czym polega taki zabieg, czyli co go wyróżnia na tle innych metod.
Gabinety wykonujące peelingi enzymatyczne, np. w Wodzisławiu Śląskim, zachęcają do skorzystania z tego typu usług osoby o każdym typie cery (suchej, tłustej i mieszanej) oraz z różną wrażliwością skóry. Wynika to z faktu, że peelingi te nie zawierają drobinek ściernych, które mogłyby powodować nagrzewanie się skóry lub jej podrażnienie. Są one dobre również dla tych osób, które borykają się trądzikiem: delikatne działanie enzymów zapobiega pękaniu wyprysków. Opisywany przez nas zabieg jest najdelikatniejszą formą złuszczania naskórka spośród wszystkich rodzajów peelingu. Efekty, które przynosi, są uzyskiwane za pomocą intensywnego działania enzymów roślinnych, które rozpuszczają rogową warstwę naskórka.
Jakie są zalety peelingu enzymatycznego?
Jak więc możesz się domyślać, głównym atutem peelingu enzymatycznego jest jego delikatność i związana z tym możliwość zastosowania go u osób mających cerę suchą, tłustą bądź mieszaną, a nawet u tych, których skóra jest wyjątkowo wrażliwa. Zabieg ten nie powoduje podrażnień naskórka, ani nie doprowadza do pękania naczynek. Decydując się na niego, nie trzeba się martwić o to, że po jego wykonaniu skóra twarzy będzie zaczerwieniona, co w istotnym stopniu wpływa na jej estetykę. To jednak nie koniec zalet enzymatycznego złuszczania naskórka. Dzięki niemu skóra odzyskuje blask, staje się gładka i głęboko oczyszczona. Jest to skuteczna metoda na pozbycie się zatkanych porów, a także na wyrównanie kolorytu skóry.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana