Czy mezoterapia igłowa to zabieg bolesny?
Marzysz o jędrnej, elastycznej i nawilżonej skórze? Jest na to sposób! Mezoterapia igłowa pozwala na szybką regenerację skóry, zmniejszenie zmarszczek, a nawet ilości tkanki tłuszczowej na brzuchu czy udach. Zabieg jest każdorazowo dostosowywany do indywidualnych potrzeb skóry. Są jednak osoby, które obawiają się zabiegu z uwagi na odczuwalny ból. Czy to prawda, że zabieg mezoterapii igłowej jest bolesny? Dowiedz się więcej!
Jak wygląda zabieg mezoterapii igłowej?
Mezoterapię igłową przeprowadza się na różnych obszarach ciała. Najczęściej jest to twarz, szyja, dekolt czy głowa. Jednak coraz więcej osób decyduje się na mezoterapię ramion, ud i brzucha. Zabieg przeprowadza się z wykorzystaniem preparatów zawierających kwas hialuronowy lub dodatkowo witaminy, sole nieorganiczne glicerynę czy kofeinę.
Aminokwasy w połączeniu z kwasem hialuronowym wspierają proces biorewitalizacji skóry, co wpływa na pobudzenie naturalnych procesów regeneracyjnych. Aminokwasy zostały wykorzystane przy tworzeniu naszych produktów z serii JALUPRO - zauważa ekspert z Instytutu Wójtowicz w Bielsku-Białej, który oferuje zabiegi kosmetologii estetycznej.
Mezoterapia igłowa to nic innego, jak nakłuwanie powierzchni skóry cienką igłą i wprowadzenie substancji aktywnych do głębszych jej warstw. W zależności od obszaru, który chcesz poprawić, zabieg może trwać od 30 do 60 minut. Po całej procedurze należy stosować preparaty ochronne z filtrem UV.
Jakie odczucia bólowe towarzyszą zabiegowi mezoterapii igłowej?
Z uwagi na obecność igły podczas zabiegu, wiele osób się go obawia i zadaje sobie pytanie, czy mezoterapia igłowa boli. Otóż jest to zabieg małoinwazyjny. Można go zaliczyć do zabiegów bezbolesnych, gdyż jest on wykonywany przy użyciu znieczulenia miejscowego za pomocą specjalnej maści, która nakładana jest minimum pół godziny przed samym zabiegiem. To sprawia, że zabieg może być praktycznie nieodczuwalny! Zatem na mezoterapię igłową w Bielsku-Białej mogą się nawet zdecydować osoby wrażliwe z niskim progiem bólu.
Do przeprowadzenia zabiegu najczęściej wybierane są igły o jak najmniejszej średnicy. W miejscu zabiegowym mogą pojawić się zaczerwienienia oraz niewielkie siniaki. Nie należy się jednak nimi przejmować, gdyż nie powodują dyskomfortu oraz szybko znikają. Mezoterapię warto wykonywać w kilku seriach, co 2-4 tygodnie.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana