Co powinno się znaleźć w dobrym menu weselnym?
Jedzenie na weselu to obok oprawy muzycznej i wystroju sali, jeden z najważniejszych czynników wpływających na zadowolenie gości. Aby sprostało oczekiwaniom wszystkich zaproszonych, powinno zostać odpowiednio przemyślane i dopasowane do wszystkich obecnych. Znaczenie ma zarówno ilość potraw, ich skład, jak i wielkość. W jaki sposób można skomponować idealne menu weselne?
Na co zwrócić uwagę planując menu weselne?
Zastanawiając się nad menu weselnym, warto dokładnie przemyśleć godziny podawania posiłków. Czas podania pierwszego dania powinien zostać wkomponowany w przewidywaną chwilę przybycia wszystkich gości na salę weselną. Ważne, aby osoby po przyjeździe do lokalu nie musiały czekać na pierwszą potrawę.
Znaczenie ma również dopasowanie rodzaju potraw do zaproszonych gości. Najczęściej sprawdzają się klasyczne dania, które zadowolą większość osób obecnych na przyjęciu. W ostatnich latach popularne stały się stoły tematyczne:
stół wiejski — znajdują się na nim swojskie wędliny, kiełbasy, smalec i ogórki;
stół z owocami morza;
candy bary — czyli makaroniki, muffiny, mini desery;
stół sushi;
stół z nalewkami.
Takie rozwiązanie pozwala na urozmaicenie weselnego menu, bez narzucania niecodziennych dań wszystkim gościom. Bufety bądź stoły mogą okazać się świetną atrakcją i okazją do poznawania nowych smaków. Fachowe doradztwo w zakresie najlepszych rozwiązań do menu weselnego oferują lokale zajmujące się organizacją takich imprez, np. Restauracja Jedyna.
Propozycja menu weselnego
Planując weselny jadłospis, trzeba dokładnie zastanowić się nad jego zawartością. Pierwszą potrawą serwowaną na przyjęciu zazwyczaj jest zupa. Wiele osób decyduje się na wybór tradycyjnego rosołu z kury. Jako alternatywę do menu weselnego można rozważyć podanie żurku staropolskiego, flaczków, kremu z pomidorów, kremu z brokułów, kremu z białych warzyw lub kwaśnicy.
Zastanawiając się nad mięsem do drugiego dania, warto wiedzieć, że młode pary najchętniej wybierają rolady śląskie, pieczeń w sosie grzybowym, kotlet z piersi kurczaka, kotlet de volaille lub schab pieczony. Jako dodatek do obiadu zazwyczaj serwuje się ziemniaki gotowane w wodzie, kluski śląskie, talarki, sałatkę jarzynową bądź grecką, frytki, kapustę kiszoną, buraczki lub bukiet świeżych surówek.
Nie można zapomnieć o dodatkowych daniach ciepłych, do których zalicza się między innymi uwielbiany przez wszystkich barszcz czerwony z krokietami. Jako posiłki często wybiera się także gołąbki, bigos, golonkę z kapustą, pierogi, zupę gulaszową lub szaszłyki.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana