Co obejmuje serwis maszyn rolniczych?
Podstawowym warunkiem sprawnego prowadzenia prac polowych jest dobry stan techniczny maszyn i urządzeń rolniczych. Muszą być one poddawane regularnym przeglądom oraz serwisowane zgodnie z zaleceniami ich producentów. Jeśli więc chcesz, aby prace w gospodarstwie przebiegały planowo i szybko, dbaj o swój sprzęt rolniczy! Dowiedz się, co obejmuje serwis maszyn rolniczych.
Dlaczego dobry stan techniczny sprzętu rolniczego jest ważny?
Od jakości i dobrego stanu technicznego sprzętu rolniczego zależy sprawność prowadzenia prac polowych. Jak podkreślają znawcy zagadnień rolniczych, podczas prac rolnych bardzo często decydującym czynnikiem jest czas. Dlatego wszelki awarie maszyn rolniczych mogą zaważyć na jakości zbiorów i spowodować obniżeniu wydajności. Z tego też powodu doświadczeni rolnicy przykładają dużą wagę do sprawności sprzętu rolniczego i poddają go częstym przeglądom, serwisom, a w przypadku stwierdzenia jakichkolwiek niedomagań natychmiastowym naprawom.
Przeglądy i serwisy maszyn rolniczych
Współczesny sprzęt rolniczy to nowoczesne i skomplikowane maszyny i urządzenia wykorzystujące najnowsze technologie. Muszą więc być poddawane przeglądom i naprawom w specjalistycznych firmach serwisowych, które dysponują dużą wiedzą, umiejętnościami, doskonałym zapleczem diagnostycznym i dostępem do części zamiennych. Dobrym przykładem takiej firmy może być serwis maszyn rolniczych Agromix z siedzibą w Rojęczynie niedaleko Leszna, który wykonuje naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne maszyn rolniczych zarówno w swoich warsztatach, jak i u klienta.
Zakres serwisu maszyn rolniczych
Serwis maszyn rolniczych obejmuje naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne, remonty okresowe i kapitalne silników, naprawy automatyki, elektryki i hydrauliki, a także naprawy innych podzespołów, wymianę części zamiennych oraz płynów i elementów eksploatacyjnych. Profesjonalne serwisy maszyn rolniczych podejmują się:
remontów urządzeń i podzespołów,
kapitalnych remontów silników,
napraw automatyki, hydrauliki, instalacji elektrycznej,
napraw układów klimatyzacji,
doboru środków smarnych,
montażu systemów GPS,
regeneracji ślimaków od kombajnów zbożowych i hederów,
ostrzenia noży do pras,
testowania końcówek rozpylaczy w opryskiwaczach polowych atestowanym stołem rowkowym,
bezgotówkowej likwidacji szkód auto-casco.
Warto na koniec zaznaczyć, że nowoczesne maszyny rolnicze powinny być serwisowane w sprawdzonych serwisach. W innym wypadku źle wykonany remont może spowodować usterkę maszyny i opóźnić przeprowadzenie prac polowych.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana