Automatyzacja jako szansa na redukcję kosztów produkcji przemysłowej
Współczesna branża produkcyjna niemal nie może obyć się bez automatyzacji procesów. Jej wdrożenie niesie za sobą wiele korzyści, a jedną z nich jest możliwość znacznego obniżenia kosztów produkcji, przy zachowaniu tego samego poziomu jej jakości, a nawet jego poprawie. Redukcja kosztów za pomocą automatyzacji procesów produkcyjnych możliwa jest z kolei w kilku obszarach firmy, poniżej omawiamy więc najważniejsze z nich.
Wdrożenie automatyzacji to niższe koszty zatrudnienia pracowników
Wprowadzenie w przedsiębiorstwie, chociażby częściowej automatyzacji procesów produkcyjnych jest skutecznym sposobem na walkę ze wciąż rosnącymi kosztami zatrudniania pracowników i brakami kadrowymi na rynku. Roboty są obecnie bowiem w stanie w pełni skutecznie zastąpić pracę ludzi. Dodatkowo ich zastosowanie w przedsiębiorstwie pozwala na realizacje procesów produkcyjnych w sposób ciągły w systemie 24/7, gdyż nie wymagają one przerw, nie przebywają na urlopach czy zwolnieniach chorobowych.
Mniejsze straty materiałów dzięki automatyzacji procesów produkcyjnych
Automatyzacja procesów produkcyjnych, której wdrażaniem zajmuje się między innymi firma ILC Automation pozwala także na lepsze wykorzystanie surowców niezbędnych do realizacji procesów produkcyjnych. Robotyzacja produkcji minimalizuje bowiem liczbę błędów i pomyłek, a do tego pozwala zaprogramować procesy tak, aby stosowany w nich materiał wykorzystywany był w jak najefektywniejszy sposób. Dzięki temu jego marnotrawstwo zostaje znacznie ograniczone, a co za tym idzie, koszty produkcji stają się o wiele mniejsze, gdyż pozwala ona przy zastosowaniu tej samej ilości surowców uzyskać większą liczbę materiałów gotowych.
Robotyzacja produkcji to również ograniczenie czasu przestojów
Jedną z największych bolączek przedsiębiorstw produkcyjnych są przestoje w wyniku awarii maszyn. Robotyzacja produkcji jest jednak w stanie wyeliminować również ten problem. Większość stosowanych podczas jej wdrożenia maszyn wyposażona jest bowiem w system autodiagnozy lub zdalnej diagnostyki awarii, dzięki temu można o wiele szybciej wykryć ich przyczynę, a następnie ją wyeliminować. To z kolei sprawia, że czas przestojów produkcyjnych zostaje skrócony nawet kilkukrotnie, w związku z tym wynikające z nich stają się także o wiele mniejsze.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana